Besídka pro maminky a společné tvoření ke Dni matek
Ve čtvrtek dne 11.5.2023 proběhla u nás ve třídě Zajíčků besídka ke Dni matek. Tu děti zahájily uvítací básní pro maminky. Poté následovalo několik písní, které děti doplnily pohybem či tancem. Na závěr besídky složily zpívaný slib, ve kterém maminkám slíbily, že jim budou pomáhat, ale také se v něm zpívalo: „A teď Ti chci pusu dát!“ Nezbývalo než vzít své přání, vyrobenou mističku z keramické hlíny ve tvaru srdce, zápich a najít v obecenstvu tu svojí a jedinou maminku. Pusy střídaly objetí a radostné úsměvy. Byl to moc pěkný pohled.
Odpoledne se přehouplo do druhé části, kde na všechny účastníky čekaly nákupní plátěné tašky, šablony, barvy i fixy na textil. Všichni měli možnost nazdobit nákupní tašku dle vlastní fantazie. Co taška, to prostě originál! Pokud nezbylo u pracovního stolku místo, mohly maminky využít možnosti nechat se namasírovat šikovnými a proškolenými „maséry“ či se zkrášlit v kadeřnictví nebo se vyfotit v našem fotokoutku společně s dětmi.
Věřím, že takto čas strávený byl pro každého cenný a nezapomenutelný. V dnešní uspěchané době je náročné udělat si chvilku na takovéto aktivity, a tak doufám, že se zase brzy sejdeme na podobné akci.

Mgr. Jaroslava Laliková