To, že má Den Země svátek, jako každý z nás, to již všichni naši předškoláci vědí. Že ji máme chránit, starat se o ni a dávat pozor, aby ji nikdo jiný zbytečně neničil a neznečisťoval, to se ve školce často učíme. A protože jsme děti nejen učenlivé, ale také pracovité, sbíráme starý papír, třídíme ve školce odpad, v zimě krmíme ptáčky a když někdy mocně zafouká vítr, sbíráme po školní zahradě popadané větvičky z našich bříz.
A kdy že má ta naše Země svátek? Každým rokem vždy 22. dubna. Tento rok však svátek připadl na sobotu. Proto jsme se s paní učitelkami domluvili, že ho oslavíme spolu s naším „Zeleným dnem“ předčasně již ve čtvrtek 20.4.2023.
Od rána se to v naší školce v nejrůznějších odstínech krásně zelenalo. Každý z nás si podle svých možností oblékl na sebe cokoliv zeleného a těšil se, jaká bude oslava. Venku však začalo pršet, a tak někteří z nás posmutněli, že z venkovní oslavy nebude nic. Paní učitelky nám však vysvětlily, jak je déšť pro přírodu, tudíž pro celou naši Zemi důležitý, a ať se nestrachujeme, že vše dobře dopadne.
A také ano! Celé dopoledne jsme si užívali při nejrůznějších soutěžích, hrách a úkolech nejen ve třídách, ale také na nejrůznějších, pro nás tajemných místech v naší školce. A co jsme si nesli po pěkně stráveném dni domů? Nejen úsměv na tváři, ale protože jsme byli šikovní a v nejrůznějších úkolech jsme dobře obstáli, tak také každý malý dáreček na památku.
Děkujeme
Soňa Tůmová