12.12. k nám na Palouček opět zavítal veselý kašpárek se svým divadlem. Nepřijel sám, ale doprovázely ho dvě loutky – Marie a Josef. Jak z názvu a jmen loutek napovídá, příběh byl zasazen do období Vánoc a pojednával o narození Ježíška.
Kašpárek dětem veselým a hravým způsobem přiblížil důležitou roli Ježíška. Poznali jsme i několik vedlejších postav, které za Ježíškem přišli. Muzikanti, pasáčci a pasačky ovcí, koz, hus, bábu kořenářku, mlynáře, řezbáře, rybáře, řezníka či pekaře.
Zazpívali jsme si společně mnoho známých koled, například: „My Tři králové jdeme k vám“, „Jak si krásné neviňátko“, nebo „Půjdem spolu do Betléma“.
Ukázalo se, že hvězda, která na obloze vyšla v den narození Ježíška, byla opravdu štěstím nejen pro Marii a Josefa, ale i pro mnoho dalších lidí.
Budeme doufat, že i letos o Vánocích na obloze vyjde šťastná hvězda a do našich domovů přijde Ježíšek.

Bc. Andrea Boubalíková