V úterý 22.1.do naší školky zavítal pán, který dětem představil „Kino do škol“. Je to nafukovací kino, které nafoukl přímo ve třídě a pak už mohlo začít krásné promítání.

Kino nebo planetárium?

Zážitek je stejný jako v planetáriu – projekce do vnitřního pláště kopule. Obraz vás obklopí a rázem jste účastníkem děje.

 

Příběh malého krtka, který se jmenuje Platon. Žije hluboko v zemi spolu se svou maminkou a tatínkem, v temné noře plné tajemství a překvapení. Platon je zvídavý a přemýšlivý malý krtek a fascinuje ho život venku. Co je tam nahoře?

Jeho nejlepší kamarádi jsou žížaly Alfa, Beta a Gama. Všichni velice rádi zpívají a hledají společně různé poklady, ale občas se jim to trochu vymkne z rukou. Profesor Sokrates je učí, aby všechno zkoumali a radovali se z divů přírody. Když otevřeme oči a podíváme se pořádně, můžeme s Platonem objevit úžasné věci.Děti se dozvědí, jak se pohybuje Země kolem Slunce. Co jsou to hvězdy a souhvězdí. Jaké jsou fáze měsíce a jak vznikají.