Léto v MŠ.

 

Ačkoli léto znamená prázdniny pro základní školy, u mateřských škol je tomu jinak. V mateřských školách probíhá v části léta provoz pro přihlášené děti a v části dovolená. Ať jsou ve školce děti, nebo ne, probíhají současně plánované opravy, výměny koberců, malování a generální úklid. Příprava  hormonogramu všech prací tak, aby příliš nerušily přítomné děti a současně zajistit, aby bylo po celé prázdniny ve školce dostatek zaměstnanců, kteří ale mají právo čerpat řádnou dovolenou, je někdy pěkný oříšek. Při přípravě prázdninového provozu, tak dávají dohromady hlavy ředitelka, školnice a vedoucí jídelny. Když je příprava dostatečně promyšlená, zbývá přát si, aby objednané firmy dodržely termíny, a aby např. nedošlo k nečekaným onemocněním zaměstnanců a aby vše, jak se říká, klaplo.

Naše mateřská škola byla toto léto v provozu v červenci. Dětí chodilo méně, než rodiče dopředu přihlásili, proto jsme děti v druhém týdnu července z původních čtyř tříd soustředili do tří. Pomohlo nám to operativně přesunovat třídy s dětmi a zajistit generální úklid všech tříd a prostor poměrně v klidu a bez prostojů. Ve třídě Koťátka v MŠ Dukelská  došlo k výměně koberce a malování třídy i zázemí. V MŠ Longenova došlo k výměně lina v kuchyňce, malování, opravě teras u obou pavilonů a opravě omítek na hospodářském pavilonu.

Ve všech třech školkách došlo k výměně písku v pískovištích.

Všichni zaměstnanci přiložili ruku k dílu, s úklidem pomáhaly kuchařky i učitelky. Snažili jsme se připravit školku na nový školní rok tak, aby se v ní dětem líbilo, ať už navštěvují kteroukoli ze tří budov MŠ „U kohoutka Sedmipírka“.

Všem zaměstnancům mateřské školy děkuji za aktivní přístup při přípravě školky na nový školní rok a také velice děkuji za pomoc vedení a zaměstnancům Technických služeb, s.r.o., Benešov.  Taťána Mastná, ředitelka MŠ.