V MŠ U kohoutka Sedmipírka Covid-19 provoz nezastavil.
Kromě jednoho dne, a to 2.listopadu, kdy byly v karanténě paní kuchařky, naše mateřská škola nepřerušila v tomto školním roce provoz. Jsme tomu rádi, i když i naše zaměstnankyně stonaly na Covid -19 a i jiné nemoci, nebo byly prostě v karanténě nebo na OČR se svými školními dětmi. Bohužel ani nám se nevyhnuly karantény některých tříd z důvodu pozitivně testovaných učitelek nebo dětí. Do této chvíle se dostaly do karantény dvě třídy v MŠ Na paloučku, jedna třída v MŠ Longenova a jedna třída v MŠ Dukelská. Bylo jen dobře, že se to stalo postupně, ne najednou. Pravděpodobně také díky přísnému dodržování hygienických opatření ze strany všech ve školce i rodičů nebyla u nás situace horší. Toto období vyžadovalo větší nasazení zbylého, zdravého personálu, učitelek, uklízeček a kuchařek. Chci poděkovat rodičům, kteří si nechali děti doma a tím nám pomohli situaci s chybějícím personálem zvládnout. Děti, které mateřskou školu navštěvovaly, byly vzdělávány podle vzdělávacího plánu. Z důvodu omezených možností zpestření vzdělávání uvítaly alespoň „Žlutý den v MŠ“. Na pobyt venku jsme nezapomínali a když to počasí dovolilo, vyrážely paní učitelky s dětmi na vycházky do přírody , s těmi menšími pak na školní zahradu a na hřiště. Na obrázku vidíte děti ze třídy Motýlci, které pomáhaly hrabat spadané listí a děti ze třídy Berušky, jak „pouští „ draky.
Děkuji všem zaměstnankyním MŠ za to, že přistupují vstřícně k plnění potřeb školky a tím pomáhají k téměř bezproblémovému chodu organizace. Vážení čtenáři, přeji vám všem pevné zdraví. Snad už bude jen a jen lépe. Taťána Mastná, ředitelka MŠ.