Žlutý den ve školce
Čas neúprosně letí a než jsme se stačili rozkoukat, máme tu opět po roce „žlutý den“. Všichni už ví, že se celý den točí kolem žluté barvy, a tak se i letos oblékly děti společně s paní učitelkami do žluté. Dopolední program byl ve všech třídách na paloučku doslova nabitý.
A jak to vypadalo u zajíčků? Nejprve si ráno pohráli se žlutými hračkami a společně na komunitním kruhu si řekli, co žlutého si dnes oblékli. Celý týden mají navíc tematicky zaměřený na les a stromy, proto jedním ze žlutých úkolů bylo namalovat klíč, kterým pak v závěru týdne zamknou všechny stromy a nachystají je tak na zimu. Dále se zajíčci naučili písničku „Žluté listí“ a pohybově ji ztvárnili, počítali žluté předměty, společnými silami vytvořili strom a venku pak housenku ze žlutého listí, kterou pojmenovali „Listovka-Žlutěnka“. K tomu všemu jim příjemně svítilo sluníčko a o tom, jakou mělo barvu, nemusí nikdo na paloučku ani pochybovat. 
Co by to bylo za plnění úkolů bez odměny, proto si dnes zajíčci odnesli medaili tentokrát ve tvaru žlutého lístku, kterou si prý přidají k medailím z loňského roku.

Mgr. Jaroslava Laliková