Žlutý den ve školce
Čas neúprosně letí a než jsme se stačili rozkoukat, měli jsme tu opět po roce „žlutý den“. Všichni už ví, že se celý den točí kolem žluté barvy, a tak se i letos oblékly děti společně s paní učitelkami do žluté. Dopolední program byl ve všech třídách Na paloučku doslova nabitý.
A jak to vypadalo u Zajíčků? Nejprve si ráno pohráli se žlutými hračkami a společně na komunitním kruhu si řekli, co žlutého si dnes oblékli. Celý týden Byl navíc tematicky zaměřený na les a stromy, proto jedním ze žlutých úkolů bylo namalovat klíč, kterým pak v závěru týdne děti zamkly všechny stromy a nachystaly je tak na zimu. Dále se Zajíčci naučili písničku „Žluté listí“ a pohybově ji ztvárnili, počítali žluté předměty, společnými silami vytvořili strom a venku pak housenku ze žlutého listí, kterou pojmenovali „Listovka-Žlutěnka“. K tomu všemu jim příjemně svítilo sluníčko a o tom, jakou mělo barvu, netřeba pochybovat.
Co by to bylo za plnění úkolů bez odměny, proto si Zajíčci odnesli medaili tentokrát ve tvaru žlutého lístku, kterou si přidali k medailím z loňského roku.
Mgr. Jaroslava Laliková