Advent v MŠ „U kohoutka Sedmipírka“
Období adventu patří během roku v naší mateřské škole k těm nejvíc naplněným akcemi. Je to krásné období, kdy se těšíme na vánoce a děti na Ježíška. S vítáním adventu jsme letos  začali o trochu dříve. Ve školkách v Longenově a Na paloučku se uskutečnil koncert pro rodiče  a děti  Kateřiny Ševidové. Koncert byl krásný, děti tancovaly a společně s Kateřinou zpívaly písničky z pohádek.
Začátkem prosince proběhla ve školce mezi dětmi velice oblíbená mikulášská nadílka. Kdo „byl hodný“, nesl si domů balíček ovoce a dobrot, které Mikulášovi pomohly zabalit naše paní kuchařky. Atmosféru čertovského období  doladila výzdoba tříd a šaten, o kterou se postaraly paní učitelky s dětmi. Mikulášská výstava se proměnila ve vánoční v prostorách MŠ Dukelská hned po čertech, a to díky již tradiční spolupráci se SOU stavebním v Benešově. Žákyně z oboru aranžér  ji instalovaly z dekorací, které samy vytvořily a také z výrobků od rodičů. Díky vánočním stromkům, adventním věncům, vánočním hvězdám, krásným svícnům a spoustě závěsů z hvězdiček a rybiček se každého, kdo se zastavil, zmocnila vánoční nálada.
Nutno podotknout, že vánoční stromky jsme dostali od lesníků za sběr kaštanů a žaludů pro lesní zvířátka, se kterým dětem pomáhali jejich rodiče.
8.12.2017 ozdobily děti s paní učitelkami také vánoční stromky u benešovské radnice , které se staly součástí výzdoby města.
Abychom si vánoční náladu nenechali jen pro sebe, nacvičily děti ze třídy Štěňátek vánoční představení a pozvaly do školky zástupce zřizovatele a ředitelky škol, se kterými MŠ dlouhodobě spolupracuje. Bohužel všichni pozvaní neměli čas přijít. Přesto se sešlo hostů dost a  „vánoční pohádka“ v podání našich předškoláčků se všem moc líbila.
Advent v naší MŠ zakončily vánoční besídky pro rodiče, ve většině tříd spojené se společným tvořením svícnů a dekorací a posezením u čaje a cukroví. V MŠ Longenova zdobili stromeček rodiče společně s dětmi. Ke krásné předvánoční atmosféře přispěla svým zpěvem opět Kateřina Ševidová.
Do nového roku přejeme dětem, rodičům a všem milým lidem jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví a hodně rodinného štěstí.
Taťána Mastná, ředitelka MŠ