Adventní čas v MŠ Longenova

Už od začátku prosince se děti ze Slůňátek a Medvíďátek nejen těšily, ale také pilně připravovaly na příchod Ježíška. S paní učitelkami vyráběly dárky z keramické hlíny a také vánoční přáníčka. V pondělí 5.12.2022 musely prokázat odvahu při návštěvě Mikuláše s andělem a čerty. Slíbily, že budou hodné, přednesly básničky a zazpívaly písničky. Ve čtvrtek 8.12.2022 pozvaly na vánoční tvoření rodiče a společně všichni vyráběli vánoční svícny. Také rodičům zarecitovaly vánoční říkadla a zazpívaly vánoční koledy. Celou akci jim zpříjemnila vánočním koncertem známá benešovská rodačka zpěvačka Kateřina Ševidová, kterou na klávesy doprovodil Zdeněk Kopecký. Pak už je jen čekalo ozdobení velkého vánočního stromu před školkou a malých stromků na jednotlivých třídách. Po těchto dlouhých přípravách a velkém těšení Ježíšek opravdu v úterý 20.12.2022 přišel. Dětem se sice neukázal, zato jim nechal pod stromečky mnoho pěkných dárků. Děkujeme Ježíšku!

Teď už nám jen všem zbývá společně si popřát krásné Vánoce
a hodně zdraví do nového roku 2023.

Za kolektiv MŠ Longenova
Soňa Tůmová