Podzim se pomalu chýlí ke konci a ve třídě Žabek se během tohoto období událo mnoho zajímavého.

Ve středu 20.října se děti vypravily ekovláčkem na výlet do Konopiště. V batůžku si s sebou vezly svačinku, na které si pochutnaly v altánu na Tužkově. Cestou lesoparkem plnily připravené úkoly : rozlišovaly listnaté a jehličnaté stromy, sbíraly podzimní plody, tvořily z listí mandaly, apod. Poslední zastávkou bylo pozorování zvířat v místní oboře. Tímto výletem jsme oslavili Den stromů, který připadá na 20.října. Děti se vrátily do školky spokojené a plné zážitků.

V úterý 26.října čekal třídu Žabek ŽLUTÝ DEN. Děti přišly do školky ve žlutém oblečení a plnily různé úkoly z oblasti předmatemitických představ a prostorové orientace. Domů si odnesly žlutý diplom za účast v soutěžích.

Týden od 1. do 5. listopadu byl tematicky věnován Dušičkám a Halloweenu. Dětem jsem se snažily přiblížit význam těchto tradic. Ve středu 3.listopadu si děti užily HALLOWEENSKOU PÁRTY v kostýmech. Nechyběla hudba, tanec, soutěže a tombola. Děkujeme všem rodičům, kteří přinesli vydlabanou dýni a pomohli nám tak vytvořit tajuplnou halloweenskou atmosféru ve školce.