Dnešním dnem začal další běh výukového ekoprogramu Ekocentra Čapího hnízda. Hravé učení s Tondou a Toničkou nás tentokrát s paní lektorkou seznámí se zaměstnáními. V průběhu následujících čtyř měsíců se postupně seznámíme s prací farmáře, ornitologa, rybáře a ošetřovatele. Program pro předškolní třídy trvá vždy 90 minut, pro mladší děti 60 minut. Jeho součástí je praktická část, například výroba nějaké pomůcky, nebo tematického doplňku.

Dnes začaly třídy Kuřátek a Kačenek. V následujících dnech se přidají i třídy Koťátek, Motýlků a Berušek.

Dnešní program se nesl v duchu farmářské práce a zvířat, která na farmě můžeme chovat. S lektorkou Dančou jsme si připomněli, jak se jmenují zástupci celých zvířecích rodin, čím se zvířata živí, kde žijí, na co jsou nám užitečná, jak se o ně staráme, jakou péči jednotlivá zvířata potřebují a jak se péče liší. Děti si mohly prohlédnout plno předmětů, ať už to bylo seno, sláma, pšenice, nebo vlna z kozy kamerunské. Dozvěděly se plno nového a zajímavého, například co jsou to rousy a z jaké srsti se nejčastěji vyrábějí lana. Nechyběly ani zvukové ukázky. Mohly si také vyzkoušet, jak se uklízí u kravičky Julči, i když ve třídním prostředí, děti se v rámci programu protáhly a pomohlo jim to udržet koncentraci. Všechny to moc bavilo, děti si to moc užily a my všichni se už těšíme na další návštěvu.

K. Adámková, učitelka