Lidové písničky nejsou nuda!
Hudební pořad: Lidová písnička na louce kytička.
Ve čtvrtek 12.10. k nám Na Palouček přijela Lída Helligerová a přivezla s sebou louku plnou květin a zvířátek.
Jednoduchými, ale chytlavými písněmi a popěvky si velmi rychle získala pozornost všech dětí, které s radostí a velkou chutí zpívaly, tančily, rytmizovaly a hrály na hudební nástroje.
Děti využily zvonečky, ozvučná dřívka, kastaněty, vajíčka, skořápky či nástroj zvaný brumle.
Ten mile překvapil nejen děti, ale i paní učitelky a všichni jsme se divili, co takový malý kousek železné spony dokáže vytvořit za zvuk.
Naučili jsme se písničky o květinách, o ovečce, kukačce nebo ráčkovi a s pomocí dětí jsme písničku za písničkou utrhli jednu luční květinu a dali jí do vázičky.
Na závěr se třídou nesly známé lidové písně: „Prší prší“, „Holka modrooká“, „Kočka leze dírou“ a „Já mám koně, vraný koně.“
Díky pestrému a aktivnímu programu se všichni mohli přesvědčit, že lidové písničky nejsou nuda, naopak, mají mnoho využití a dětem se moc líbí.

Bc. Andrea Boubalíková