Co dělat, když venku prší? Nejlepší je zalézt do tepla za pec. Pec ve školce nemáme, třída Kuřátek si ale poradila po svém. K tématu Masopustu už krom masek, průvodů a dalších informací chyběly jen koláče. Děti se tedy zahřály při jejich pečení. Školkou se linula vůně skořice a děti si vyzkoušely, co všechno takové pečení koláčů od začátku až do konce obnáší. Recept sice nebyl na tradiční masopustní, upekly si trochu zdravější variantu, při které si ale zase vyzkoušely, krom vážení surovin, například škrábání a strouhání mrkve. Všechno si mohly očuchat, ochutnat, osahat a vyzkoušet a ohromně je to bavilo. Po dopolední námaze nám pak naše hodné paní kuchařky zapnuly troubu a koláče upekly. Za chvilku bylo konečně hotovo. Domů si tak děti krom zážitků odnesly i malý vzorek své vlastní práce. Posuďte samy, zda se nám povedly?

K. Adámková, učitelka