Modré olympijské hry u Zajíčků
Ve čtvrtek 17. 2. 2022 jsme měli „Na Paloučku“ tradiční Modrý den. To znamená, že se každý oblékl do modré barvy. Na tom by nebylo nic zvláštního, to už všechny děti znají. Ten letošní Modrý den byl ale výjimečný v tom, že se konal v duchu olympijských her, a tak děti plnily modré olympijské disciplíny. Nejprve děti složily olympijský slib. Slíbily, že budou závodit tak, aby nikomu neublížily, budou dodržovat pravidla, nebudou se posmívat slabším a navzájem si pomohou. Děti přijely na olympijské hry s modrými dopravními prostředky, musely zvládnout projet slalomem a poté si zaposilovaly s modrou činkou. Následovaly disciplíny jako akrobatické skoky na modrém skákacím míči, legocurling, střelba hokejkou na modrou bránu, chůze na modrých chůdách. Děti ze Zajíčků neplnily jenom pohybové úkoly, ale také se naučily olympijskou písničku, vytvořily obrázek na kouzelném modrém papíru a pokusily se „napsat“ slovo OLYMPIÁDA. Za velkou snahu a skvělé výkony obdržely děti samozřejmě modrou medaili a sladkou odměnu. Zcela jistě si všechny zasloužily první místo na bedně vítězů, a tak na závěr našeho olympijského klání nesměla chybět naše státní hymna. Naše modré olympijské hry se opravdu vydařily!

Mgr. J. Laliková