Návštěva rajského dvora v klášteře Piaristů

Ve středu 10.4.2019 jsme se vydaly s dětmi ze třídy Myšek na prohlídku rajského dvora v klášteře piaristů. Velice ochotně se nás ujal zdejší správce pan Procházka, který nám pověděl mnoho zajímavého o historii kláštera. Už víme, k čemu sloužila ledárna a že se nacházela v prostorách dnešní kavárny U Piaristů. V rajském dvoře jsme viděli starou, hlubokou studnu, sluneční hodiny a také víme, že se tam pěstovaly bylinky pro klášterní nemocnici a lékárnu. Velkým tajemnem pro nás byla prohlídka podzemních prostor kláštera, která všechny velice zaujala. Na návštěvě v klášteře se nám všem moc líbilo.                                          

                                                                                                                                                                                                       Lenka Navrátilová