Setkání rodičů s odborníkem.

29.9.2022 proběhlo ve třídě Štěňátka setkání rodičů s fyzioterapeutem Jakubem Hovorkou. Pan Hovorka ukázal na obrázcích možné vady dětí při držení těla, vysvětlil rodičům příčiny a možnosti nápravy pomocí vhodného cvičení. Naše paní učitelky se pravidelně zúčastňují workshopů na téma cvičení s lokomocí a snaží se každý den s dětmi cvičit tak, aby se jejich fyzický vývoj ubíral správným směrem. Je škoda, že rodiče o tak zajímavé a pro ně důležité informace mají dlouhodobě malý zájem a na naše semináře a workshopy nechodí. I tentokrát se opět zúčastnily hlavně paní učitelky. Jednu maminku, která přišla, chválíme a doufáme, že ona bude tou první vlaštovkou, která pomůže situaci s návštěvností našich seminářů zlepšit. Semináře a workshopy jsou pro rodiče zdarma, nejsou dlouhé, kolem jedné hodiny, ale jsou vždy velice zajímavé a přínosné. Pro tentokrát alespoň doporučujeme navštívit webové stránky : www.lokomoce.cz, kde se případní zájemci dozví více. Dále doporučujeme, aby děti absolvovaly celkový tělesný screening, který připravujeme s panem Hovorkou na leden, únor 2023. V listopadu budeme zjišťovat předběžný zájem o toto vyšetření.

Taťána Mastná, ředitelka MŠ.