Dne 27. 9. se třída Medvíďat vydala na pěší výlet do nedalekých Pomněnic, kde se nachází školní statek Zemědělské školy v Benešově.
Cesta vesele uběhla a po příchodu jsme hned začali prohlídku hospodářských zvířat. Viděli jsme toho opravdu hodně: krávy i telátka, králíky, husy, kachny, slepice, prasata se selátky, koně, nebo třeba kozy a ovce. Při této příležitosti jsme se o těchto zvířatech dozvěděli i několik nových informací, a dokonce jsme měli tu možnost nakrmit je pečivem, či ovocem a zeleninou.
Poté už nastal čas na naši svačinku, díky které jsme načerpali sílu potřebnou pro zpáteční cestu do školky a vyrazili jsme. Podzimní počasí nám přálo, a tak byl tento výlet opravdu povedený od začátku až do konce.

Děkujeme areálu praktického vyučování VOŠ a SZeŠ Benešov na Pomněnicích za možnost nahlédnout do úplně jiného prostředí, děti se dozvěděly mnoho nového a budou se těšit na další návštěvu.

T. Komárková