Do Pomněnic dnes vyrazily třídy Kuřátka a Kačenky. Na 5 stanovištích si mohly děti vyzkoušet, nebo se dozvědět něco nového. Zajímavým vyprávěním jsme se v učebně ponořili do myslivosti, informace o zvěři byly doplněny ukázkami paroží, kostí, kůží atd. Veterinární péči si mohly děti vyzkoušet na plyšových pacientech, kdy jim zavázaly nemocnou nožičku, daly injekci a poslechly, jak bije srdíčko. Co je mechanizace jsme zjistili na dalším zastavení v garážích statku, kde děti vyslechly, jak se obhospodařuje pole, co vše je k tomu potřeba. Traktor, kombajn i jiné obráběcí stroje si pak mohly pořádně prozkoumat a osahat. Ukázku chovu koní i jiných zvířat se zajímavým výkladem jsme absolvovali s vedoucí školního hospodářství Bc. Gabrielou Šimunovou. Krásný dopolední výlet byl zakončen poslední zastávkou a zkouškou dojení. Protože byly děti rozděleny do pěti malých skupin a na jednotlivých stanovištích jsme se střídali, na vše bylo dost času a děti si mohly opravdu vše zkusit. Děkujeme areálu praktického vyučování VOŠ a SZeŠ Benešov na Pomněnicích za možnost nahlédnout do úplně jiného prostředí, než se běžně pohybujeme a věříme, že se děti dozvěděly mnoho nového. Doufáme, že to nebyla naše poslední návštěva.

K. Adámková, učitelka