Výukový program Ekocentra Čapí hnízdo děti aktivně seznámil s tématem „Zdraví a bezpečí“. Děti se nadšeně zapojovaly do daného tématu, plnily jednotlivé úkoly a jednoduché hry. Odpovídaly na otázky, co je pro nás zdravé a bezpečné a naopak nezdravé a nebezpečné. Dětem byly jednotlivé situace přibližovány a vymýšlely řešení, jak se chovat bezpečně v prostředí školky, silničního provozu města, či při změnách počasí (v zimě, v létě). Následně společně přemýšleli, jak nebezpečné situace vyřešit, např. při dopravní nehodě a jak se postaráme o zraněné. Vše bylo propojené s pohybovou chvilkou, kdy lektorka dětem připravila překážkovou dráhu. Děti prolétaly tunelem, obíhaly kužely a házely míč na cíl. Vše uzavřely povídáním o záchranné službě, policii a hasičích. Zatancovali si společně na píseň Sanitka, od Míši Růžičkové a na úplný závěr si vyrobili zdravotní sestřičku z papírové ruličky.

Bc. Lenka Kristiňáková, učitelka

třída Koťátek
třída Koťátek